Sanal Sunucu

​Sanal Sunucu hizmeti (VPS – Virtual Private Server), gerçek fiziksel sunucu üzerinde, birbirinden bağımsız, izole ve sistem kaynaklarını paylaşmayan sistemlerdir.

Maliyet açısından daha uygun olduklarından ve daha hızlı kaynak denetimi sağladıklarından, sanal sunucular web barındırma için hayli popülerdir.

Doğru yapılandırılmış bir sanal sunucu, üzerinde bulunduğu fiziksel sunucu işlevlerini taklit eder. Birden çok fiziksel sunucuyu kontrol etmek yerine, bir sunucuda birkaç sanal sunucu uygulaması yapılabilir.

Her bir sanal sunucu, ayrı bir işletim sistemi, yazılım ve bağımsız önyükleme birimini destekler. Web barındırma için sanal bir sunucu ortamında, web sitesi yöneticileri veya internet servis sağlayıcıları (ISS), farklı alan adları, IP adresleri, e-posta yönetimi, dosya dizinleri, günlükler ve istatistiklere sahip olabilir. Ayrıca, güvenlik sistemleri ve parolalar fiziksel bir sunucu ortamında olduğu kadar korunaklı ve işlevseldir. Web barındırma maliyetlerini azaltmak için sanal sunucular sıklıkla kullanılmaktadır.

TAM GÜVENLİK

%100

KORUMA

Referanslarımız